Mugavustsoonist väljatulemise aasta

Head uut aastat!
Jälle käes aeg vaadata tagasi, analüüsida eelnevat aastat, et muuta uus aasta veel paremaks kui eelmine 🙂
Tänu uutele kogemustele õpime ja areneme ning proovin nüüd motiveerida Sindki haarama uutest võimalustest!

2016.aasta oli eriline ja kahtlemata üks paremaid mu elus. See oli täielik mugavustsoonist väljatulemise aasta.

Viska pilk peale mu eelmisele aastale:
Jagasin oma 2016. aasta nii-öelda saavutused nelja eri gruppi: tervis, eneseareng, suhted ning töö/raha.
Tervis:
1. 2016. aastal saavutasin oma parima füüsilise vormi. Võiks öelda, et sellele pani aluse Bikini Body Guide‘i (www.kaylaitsines.com) läbimine, mis utsitas tegema väga ebameeldivaid harjutusi, läbi mille toimus ka füüsiline areng. Nüüd osalen rühmatreeningutes ja koostan ise enda trennikavasid.
2. Olen saanud trenniga hoo sisse ega saa enam pidama. Ütleks, et see on positiivne sõltuvus.
3. Olen saavutanud tasakaalu toitumises – toitun 80% ajast tervislikult, 20% luban endale igasugu muud kraami. Ei nuhtle ennast enam ebatervisliku toidu söömise pärast. Proovin lihtsalt teisi eineid tervislikumana hoida ja end rohkem liigutada. Vahest lasen täitsa käest ära, aga see on ka OK. Elu on mõeldud elamiseks, mitte kahetsemiseks söödud sõõrikute pärast.
4. Olen saanud aru alkoholi kahjulikkusest ja see oli üks vähesema alkoholiga aastaid mu elus. Täitsa karsklaseks pole hakanud, sest ei taha kätt ette panna nendele mõnusatele veinipokaalidele toredas seltskonnas.
Eneseareng:
1. Elasin peaaegu terve aasta Eestist eemal (väljaspool eestikeelset mugavustsooni) ja sain sellega hakkama. Minu maailm on nüüd palju avaram, tolerantsem ja mitmekesisem.
2. Mõtlesin lõpuks välja, kes ma olen ja kuhu ma lähen. Tuhandekilomeetrised autosõidud tulid mõtisklemisele kasuks.
3. Võtsin oma pikaaegae unistuse – saada treeneriks – lõpuks ometi käsile ja astusin sisse kooli Australian College of Sport and Fitness Certificate III in fitness (fitness instructor) – kursusele.
4. Reisisin rohkem kui kunagi varem – Austraalias läbisime kümneid tuhandeid kilomeetreid ja kuid autos elades, külastades erinevaid osariike ja nende pealinnu: New South Wales ja Sydney, Queensland ja Brisbane, Victoria ja Melbourne, Australian Capital Territory ja Canberra, Northern Territory ja Darwin, South Australia ja Adelaide. Lisaks tegime vahepeal ringi ümber Eesti, reisisime Itaalias ja Singapuris.

Suhted:
1. Olime Ossuga sel aastal ainult kaks ööd eraldi. Tuli välja, et see ninapidi koosolemine tüütab vahest ära, aga üldiselt on meie taluvustsooni suurendanud ning suhet tugevdanud. Nüüd tunneme üksteist küll läbi ja lõhki.
2. Sain palju uusi toredaid sõpru.
3. Õppisin paremini tundma austraallasi, elades ja töödates nendega koos. See laiendas mu silmaringi oluliselt.
Töö- ja raha:
1. Mu majanduslik seis paranes mitmekordselt – Austraalia hooajatööd on väga hästi tasustatud.
2. Olen selgeks saanud erinevad ametid: kuidas olla torumees veinitehases, robot puuvillavabrikus ja kana teraviljalaos 😀
3. Mõtlesin lõpuks välja, kuhu ma tööalaselt tüürida tahan. Ja nüüd rühin oma eesmärkide suunas.

img_0147

See blogi hakkabki olema mu uute mälestuste ja kogemuste talletamise paigaks. Ma olen uue aasta pärast küll väga elevil!

2017.aastaks ma lubadusi ei anna, pigem kavatsen täita mõned eesmärgid. Võta ka Sina endale tühjade lubaduste asemel selged eesmärgid, hoia neid silme ees ja tegutse pidevalt nende kallal!
Pea meeles, et just igapäevased valikud, mida me igal hetkel teeme, loovadki meie elu. See on Sinu kätes, millist elu Sa endale tahad. SINUL on võimalus see endale kujundada ja just SINUL on võimu oma unistused täide viia.
Kasuta neid 365 päeva, kasuta tervet elu.

img_0085

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s